در طب سنتی، در خصوص و مزاج عرق بابونه این گونه آمده است که:

 

- عرق بابونه در طب سنتی دارای طبیعتی گرم است.

- دافع خون منعقد شده داخل مثانه است.

- تب های بلغمی و عفونت های دردناک را تسکین می دهد

- در درمان افسردگی بسیار مفید است.

- اشتها آور است از این رو می تواند باعث افزایش وزن شود.

- کسانی که تنگی نفس دارند می توانند با مصرف عرق بابونه بهبود یابند.

- مصرف این عرق در درمان گلو درد و التهاب حنجره بسیار مفید است.

- مصرف یک لیوان عرق بابونه، قبل از خواب می تواند موجب افزایش حافظه و نیروی جنسی شود.

-  به عنوان یک آرام بخش برای آرامش اعصاب و کاهش اضطراب، برای درمان هیستری، کابوس، بی خوابی و سایر مشکلات خواب استفاده می شود.

- برای درمان اختلالات مختلف دستگاه گوارش از جمله نفخ، سوء هاضمه، اسهال، بی اشتهایی، بیماری حرکتی، حالت تهوع و استفراغ استفاده می شود.

- مصرف این عرق به ویژه برای پوست های خشک و حساس مفید است و بعضی اوقات به جای روغن های حامل که ممکن است برای بعضی از انواع پوست بسیار قوی باشد استفاده می شود.

- شامپوی همراه با عرق بابونه، اندکی رنگ مو را روشن می‌گرداند و در درمان انگل های پوست سر، تقویت پیاز مو و جلوگیری از ریزش مو بسیار مفید است.

 - دوای درمان سردی بدن معمولا دارای عرقیات طبع گرم است. به ویژه عرق بابونه در آرام کردن سیستم گوارش و رفع سردی معده، بسیار موثر است.

 

توجه کنید که :

- ممکن است باعث ایجاد واکنش های آلرژیک مانند ضخیم شدن زبان، احساس سفت شدن در گلو، تورم لب ها، چشم ها، گلو، خارش در بدن شود.

- زنان باردار نباید از عرق بابونه، استفاده کنند زیرا این امر می تواند باعث سقط جنین شود.

-  مصرف همزمان عرق بابونه با داروهای ضد انعقاد خون مانند بنزودیازپین، وارفارین، سیکلوسپورین و به طور کلی داروهای رقیق کننده خون ممنوع است.

آدرس ارتباطی ما

آدرس کارخانه و دفتر فروش :

کیلومتـر22 اتـوبـان شیـراز- اصفهـان ، شهـرک صنـعتی آب باریک نبش خیابان مینا 

 کدپستی :  86363 - 73419   تلفن : 32602182-071

موبایل : 200 45 44 0917

ایمیل : info@bajika.org    تلفکس : 32602183-071

در یک نگاه

به لحاظ توجه خاص بنیانگذار شرکت صنایع غذایی و آشامیدنی پردیس سازان ایرانیان توانا با نام تجاری باجیکا به ارتقا کیفیت محصولات و تنوع بسته بندی و تبلیغات مستمر، با رسیدن به جایگاهی فراتر از ایران، به عنوان برندی بین المللی و مشهور معرفی شده است، به نحوی که در حال حاضر محصولات شرکت صنایع غذایی و اشامیدنی باجیکا برای اکثر کشورها بخصوص کشورهای حوزه خلیج فارس کاملاً آشنا و شناخته شده است.این گروه با داشتن اعضای متخصص در زمینه فارماکوگنوزی و شیمی دارویی و کارشناسان ارشد شیمی کاربردی و شیمی آلی و همچنین امکانات عصاره‌ گیری ، اسانس ‌گیری ، جداسازی ، شناسایی و فرمولاسیون داروها ،‌ در زمینه آنالیز ،‌ جداسازی و تشخیص ترکیبات طبیعی و فرمولاسیون فرآورده‌ها به منظور خدمت رسانی به صنایع دارویی و دانشجویان ارشد و دکتری فعالیت می‌نماید.