باجیکا ریشه مازندرانی دارد و به معنای کفشدوزک می باشد. همچنین در گویش ترکی به معنای خواهر بزرگتر بوده و از ریشه ی باجی یا آبجی گرفته شده است.

کفشدوزک در فرهنگ ایران باستان سنبل خوش شانسی شناخته شده است و نیز آنها نماد چیره گشتن زندگی بر مرگ اند.

تصور این است، هنگامی که کفشدوزکی را می‌بینید، آرزویتان برآورده می‌شود.
در آسیا باور این است که اگر کفشدوزکی را‌‌ رها کنید آن به سمت عشق واقعیتان پرواز و نامتان را در گوش او زمزمه می‌کند. با شنیدن پیغام شما عشق واقعیتان با عجله راهش را به طرف شما پیدا می‌کند.
در ایرلند، کفشدوزک‌ها سمبل محافظت هستند. کشاورزان قدیمی کفشدوزک را نشان خوبی برای کنترل جمعیت شپش‌ها می‌دانند.
به عنوان یک سمبل عشق، این حشره حامی شخص  و موضوع داستانهای زیادی است و تعداد نقطه‌های پشت آن اشاره به تعداد ماههایی دارد که یک آرزو به واقعیت مبدل می‌شود.
همیشه دیدن یک کفشدوزک شادمان  می کند و این واقعیتی است انکار ناپذیر.. ببینید که کودکان که بیشتر به نیروهای معنوی حساسند؛ چگونه هنگام دیدن کفشدوزک واکنش نشان می دهند.

آری، کفشدوزک ها نیروهای معنوی از خبرهای خوش و خوش شانسی اند.

بازگشت به باجیکا

آدرس ارتباطی ما

آدرس کارخانه و دفتر فروش :

کیلومتـر22 اتـوبـان شیـراز- اصفهـان ، شهـرک صنـعتی آب باریک نبش خیابان مینا 

 کدپستی :  86363 - 73419   تلفن : 32602182-071

موبایل : 100 45 44 0917    200 45 44 0917

ایمیل : info@bajika.org    تلفکس : 32602183-071

در یک نگاه

به لحاظ توجه خاص بنیانگذار شرکت صنایع غذایی و آشامیدنی پردیس سازان ایرانیان توانا با نام تجاری باجیکا به ارتقا کیفیت محصولات و تنوع بسته بندی و تبلیغات مستمر، با رسیدن به جایگاهی فراتر از ایران، به عنوان برندی بین المللی و مشهور معرفی شده است، به نحوی که در حال حاضر محصولات شرکت صنایع غذایی و اشامیدنی باجیکا برای اکثر کشورها بخصوص کشورهای حوزه خلیج فارس کاملاً آشنا و شناخته شده است.این گروه با داشتن اعضای متخصص در زمینه فارماکوگنوزی و شیمی دارویی و کارشناسان ارشد شیمی کاربردی و شیمی آلی و همچنین امکانات عصاره‌ گیری ، اسانس ‌گیری ، جداسازی ، شناسایی و فرمولاسیون داروها ،‌ در زمینه آنالیز ،‌ جداسازی و تشخیص ترکیبات طبیعی و فرمولاسیون فرآورده‌ها به منظور خدمت رسانی به صنایع دارویی و دانشجویان ارشد و دکتری فعالیت می‌نماید.